Dlaczego komputer sam się wyłącza?

Aneta R.

Samoistne wyłączanie się komputera jest elementem, z którym możemy nieraz się zetknąć. To problem, który będzie miał swoje konkretne przyczyny i należy na takie zjawisko jak najszybciej reagować. Oczywiście za tym zjawiskiem mogą stać bardzo różnorodne przyczyny. W przypadku większości przypadków z takim problemem można poradzić sobie w bardzo prosty sposób i jednocześnie też nie ponosić jakichś dużych kosztów lub też tych kosztów nie ponosić wcale. Jeśli komputer samoistnie się będzie wyłączał, to jest to poważny problem, ponieważ będzie tu mowa o utrudnianiu codziennego funkcjonowania, a zwłaszcza pracy. Przede wszystkim bardzo ważne jest to, aby znaleźć konkretną przyczynę pojawiającego się problemu, a owa przyczyna może być bardzo zróżnicowana.

Uszkodzenie podzespołów

Na pewno można mówić o takim elemencie, jakim jest przegrzewanie się urządzenia, ale również możemy mieć do czynienia z uszkodzeniem jakichś podzespołów w urządzeniu. Dlatego też problem może mieć dosyć błahe podłoże, ale również może być ono bardzo poważne. Mówiąc o przyczynach tego, że urządzenie będzie się samoistnie wyłączać, należy wskazać na cztery podstawowe czynniki, z jakimi stykamy się najczęściej. Mowa jest o takim czynniku, jakim jest przegrzewanie się urządzenia. Otwarcie komputera, dokładne jego wyczyszczenie wewnątrz lub też zastosowanie dodatkowego chłodzenia może okazać się wystarczającym działaniem, jakie podejmiemy.

Podkładka z wentylatorem

W tym celu można jak najbardziej zastosować specjalną podkładkę z wentylatorem, na której ułożymy komputer. Taka podkładka zasadniczo nadaje się do komputerów mobilnych, do laptopów, tabletów, itp. Oczywiście można również wskazać na wystąpienie uszkodzenia któregoś z elementów oprogramowania, któregoś z elementów podzespołów komputera. W takiej sytuacji potrzeba będzie zastosowania naprawy, wymiany tychże elementów, które uległy uszkodzeniu. W dalszej kolejności możemy także wskazać na taką przyczynę samoistnego wyłączania się komputera, jaką jest złośliwe oprogramowanie, które zaatakowało komputer. Oczywiście program antywirusowy powinien w teorii wykryć i nie dopuścić do zainfekowania urządzenia, ale w praktyce nie zawsze jest to możliwe.

Warto również wskazać na to, że przyczyną wyłączania się komputera może być także awaria całego systemu Windows. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak zresetować cały system i zainstalować go od  nowa. Mowa jest zatem o bardzo wielu różnych możliwościach. Warto je znać, warto je zawsze brać pod uwagę, warto aktualizować system Windows, aktualizować inne aplikacje, warto okresowo także czyścić urządzenie od środka oraz warto jest postawić na dobrej jakości oprogramowanie antywirusowe. Takie działania zapobiegawcze będą powodować, że sytuacja, w której nasz komputer będzie samoistnie się wyłączał, raczej nie nastąpi. Jednakże jeśli nastąpi, to należy najpierw dokładnie ustalić przyczynę takiej sytuacji, a dopiero potem podejmować jakiekolwiek działania. Nie należy także w tym względzie podejmować jakichś nieprzemyślanych, pochopnych decyzji.

Next Post

Zabezpieczenie komputera przed oddaniem do serwisu

Komputer ma to do siebie, że może on ulec awarii. W takiej sytuacji oczywiście należy urządzenie oddać do serwisu, o ile sami nie potrafimy z problemem sobie poradzić. Jeśli oddajemy sprzęt do serwisu, ważną czynnością jest odpowiednie zabezpieczenie wszelkich ważnych danych. De facto powinniśmy mieć pewne zaufanie do pracowników profesjonalnego […]
bezpieczeństwo w internecie

Subscribe US Now