Wady aplikacji mobilnych

Aneta R.

Z aplikacji mobilnych korzysta bardzo wielu z nas. Zaryzykować można nawet stwierdzenie, że z takich aplikacji korzysta każdy. Oczywiście wiąże się to z szeregiem wymiernych korzyści, aczkolwiek nie oznacza to, że owe aplikacje mobilne nie mają żadnych wad. Wgłębiając się bowiem w ową tematykę, należy zauważyć, że każda aplikacja mobilna może mieć pewne niedociągnięcia, można w niej pewne kwestie poprawić. Równocześnie też należy wskazać na to, że odnosząc się do aplikacji mobilnych, można także mówić o pewnych ogólnych wadach, jakie można do nich przypisać.

Najczęstsze wady aplikacji mobilnych

Co zatem stanowi taką wadę, jakie elementy sprawiają, że owe aplikacje mogą nas czasem denerwować, mogą czasem nie spełniać wszystkich naszych oczekiwań? Na pewno do tych wad należy zaliczyć taki element, jakim jest zdecydowanie mniejsza kompatybilność. Mówimy oczywiście o owej mniejszej kompatybilności w porównaniu do innych technologii webowych. Tworzenie aplikacji mobilnych wiąże się z tym, iż istnieje konieczność wyboru konkretnej platformy. Jeśli dana aplikacja będzie funkcjonowała na platformie Android, to użytkownicy I,phonów nie będą mogli z niej już korzystać. Zatem nie można tutaj mówić o pełnej kompatybilności. Być może jest to wada, a być może niekoniecznie.

Instalacja może być wadą

Na pewno jednak cechą każdej aplikacji jest to, że musi być ona zainstalowana, a zatem czymś koniecznym jest przekonanie danej osoby do tego, aby poświęciła czas na to, aby daną aplikację na swoim smartfonie zainstalować. Mówiąc o aplikacjach mobilnych, o pewnych wadach, jakie należy do nich odnieść, wskażemy także na to, że koszty ich wytworzenia oraz koszty związane z aktualizacjami są znacząco większe w porównaniu z aplikacjami stosowanymi w zwykłych urządzeniach, na zwykłych stronach www. Skoro wspomniano już o kwestiach związanych z aktualizacjami, to z tym pojęciem wiąże się jeszcze jedna wada.

Aktualizacja aplikacji

Mowa mianowicie o konieczności dokonywania owych aktualizacji przez każdego użytkownika aplikacji mobilnej. Oczywiście nie jest to skomplikowane, ale z drugiej strony również aktualizacje wykonywane dosyć często powodują obniżenie User Experience. Bardzo istotne jest na pewno to, aby mieć pełną świadomość zarówno zalet jak i wad, jakie można przypisać aplikacjom mobilnym. Jednakże nawet jeśli wymienimy kilka istotnych wad, to nie zmienia to faktu, że tak naprawdę większość aplikacji mobilnych, jakie funkcjonują, jest po prostu bardzo użytecznych dla osób korzystających na co dzień ze smartfonów. Tym samym mimo pewnych wad, mimo pewnych ograniczeń, warto jest korzystać z tych aplikacji mobilnych, które poprawiają komfort naszej codzienności, które powodują, że możemy coś zrobić szybciej, że coś jest możliwe do wykonania dzięki nim. Na temat aplikacji mobilnych powstało wiele różnych mitów, do których część osób ma pełne przekonanie. Zanim więc ktoś zacznie korzystać z danej aplikacji, zanim ją zainstaluje na swoim urządzeniu, powinien dokładnie poznać wszelkie użyteczności, powinien poznać wszelkie zalety oraz wady danej aplikacji mobilnej.

Next Post

Jak chronić się przed atakami hakerów?

Aktywność w sieci jest czymś naturalnym. Niestety, ale nie tylko dla osób mających wyłącznie pozytywne nastawienie. Tak naprawdę bowiem mamy również do czynienia z bardzo dużą aktywnością w sieci hakierów. Włamania na prywatne konta mailowe oraz na firmowe konta mailowe nie są czymś odosobnionym i takich włamań mamy bardzo wiele. […]
ataki hakerów

Subscribe US Now