Zalety i wady mediów społecznościowych

Aneta R.

Żyjemy w dobie mediów społecznościowych, bez których tak naprawdę trudno jest sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie. Media społecznościowe, czyli inaczej rzecz ujmując social media, to nie tylko portale internetowe, ale tutaj należy mówić o pewnym zjawisku, z którym mamy do czynienia, które ciągle jest rozwijane i dzięki któremu nasze możliwości są znacznie większe.

Rozwój komputerów i internetu

To wszystko jest oczywiście związane z rozwojem komputeryzacji, z dynamicznym rozwojem internetu. Mówiąc o mediach społecznościowych, chcemy podkreślić, że posiadają one zarówno szereg cech dodatnich jak i tych ujemnych. Jest to zjawisko, w którym można dopatrzeć się wielu pozytywów, ale równocześnie też nie można nie wskazać na pewne zagrożenia, które z tym zjawiskiem się wiążą. W tym miejscu spróbujemy wskazać właśnie na owe pozytywne oraz na negatywne aspekty związane z mediami społecznościowymi, z ich popularnością.

Korzystanie z mass mediów

Najpierw o tych przyjemniejszych elementach, czyli o zaletach związanych z korzystaniem z mediów społecznościowych. Na pewno pozwalają one na podtrzymywanie kontaktów ze swoją rodziną oraz ze swoimi znajomymi. Oczywiście i bez tych mediów społecznościowych dla wszystkich chcących jest to możliwe, ale w tym przypadku jest to po prostu znacznie łatwiejsze. Skoro mowa jest o pewnych relacjach, to równocześnie też musimy wskazać na to, że dzięki portalom społecznościowym istnieje możliwość łatwego odświeżenia dawnych znajomości, co może być bardzo przyjemne.

Portale społecznościowe

Portale społecznościowe to droga, która coraz częściej jest wykorzystywana do tego, aby poznać swoją drugą połówkę. Ponadto także jest to zjawisko, jest to element, dzięki któremu istnieją znacznie większe możliwości dla reklamy. Tutaj można być znacznie bliżej różnych znanych osób, tutaj można dzielić się swoimi pasjami, swoimi pomysłami, a jednocześnie też można czerpać inspiracje do różnych działań. Mówiąc o zaletach związanych z funkcjonowaniem portali społecznościowych, warto także podkreślić, że są one wykorzystywane do zatwierdzania, do zawierania dosyć szybkich transakcji kupna oraz sprzedaży.

Korzyści z korzystania z mediów

Jak więc widać, bardzo konkretnych zalet związanych z mediami społecznościowymi mamy bardzo wiele. Są jednak i te ciemniejsze strony, czyli są pewne wady tego zjawiska, o których należy mówić, przed którymi należy przestrzegać. Na pewno do tych wad zaliczymy pojawiające się próby oszustw moralnych czy też nawet tych matrymonialnych. Na pewno należy wskazać na takie zjawisko, które pojawia się dosyć często, a którym jest dokonywanie włamań na prywatne konta użytkowników oraz kradzież osobistych danych. Kolejnym ze zjawisk negatywnych jest oczywiście hejt oraz oczernianie innych osób na portalach społecznościowych, które to zjawisko nabiera coraz bardziej na sile. Portale społecznościowe mogą wywołać u niektórych osób zazdrość, a nawet depresję jeśli spojrzymy na aspekt tego, że ktoś chwali się w tym miejscu swoimi dokonaniami. Jak więc widać, media społecznościowe są bardzo pomocne i przydatne, ale z drugiej strony niosą ze sobą wiele niebezpieczeństw.

Next Post

Opiekun ucznia w sieci

Opiekunem ucznia jest nauczyciel i to wydaje się czymś jasnym, naturalnym. Tak naprawdę jednak owo pojęcie dzisiaj wykracza ponad pewne normy. Mówiąc o szkole, zwłaszcza w dobie współczesnej, gdy mamy do czynienia z powszechną informatyzacją oraz z systemem zdalnej nauki, uczeń jest narażony na wiele niebezpieczeństw czyhających na niego w […]
opiekun ucznia w sieci

Subscribe US Now