Złote zasady bezpieczeństwa dla dzieci

Aneta R.

Internet jest oczywiście bardzo współczesnemu człowiekowi przydatny, a wręcz jest on nieodzowny, jest on niezbędny. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez dostępu do sieci, a tak naprawdę to nie jest to możliwe. Jednakże korzystanie z sieci to nie tylko określone korzyści, ale równocześnie też sporo zagrożeń. W tym miejscu chcemy wskazać na kilka złotych zasad, które pozwolą zwiększyć zakres i stopień owego bezpieczeństwa w sieci.

Reguły postępowania

Istnieje kilka reguł postępowania, które warto znać oraz warto stosować. Pierwsza kwestia jest taka, aby nigdy nie ufać osobom poznanym przez internet. Nawet jeśli wydaje się ona wiarygodna, to tak naprawdę nikt z nas nie wie czy ta osoba ma 50 lat, czy też może dopiero 10. To w głównej mierze dotyczy bezpieczeństwa korzystania z internetu przez dzieci, aczkolwiek również osoby dorosłe powinny mieć wytężoną czujność. Jeżeli mówimy o korzystaniu z sieci przez dzieci, to niezwykle istotne jest także to, aby nie uruchamiały one urządzenia jeśli w pobliżu, jeśli w domu nie ma osoby dorosłej. Oczywiście nawet jeśli dziecko poznało kogoś w sieci, to nie powinno z tą osobą spotykać się w realnym świecie, chyba że w towarzystwie swojego rodzica.

Obrazy, słowa nieodpowiednie dla dzieci

Bywa, że jakaś sytuacja, jakieś pojawiające się słowa, obrazy mogą dziecko przestraszyć. W takiej sytuacji dziecko powinno bezwzględnie wyłączyć monitor urządzenia, a o całej tej sytuacji poinformować rodziców. Szybka reakcja pozwoli uniknąć różnych nieprzyjemności oraz zagrożeń. Bardzo istotne jest to, aby w kontaktach z nieznajomymi nie podawać nigdy swojego imienia ani tym bardziej aby nie podawać swojego adresu i nie wysyłać tej osobie swojego zdjęcia. Mówiąc o aspekcie korzystania z internetu i jego bezpieczeństwa, należy wskazać nie tylko na sam aspekt istnienia pewnych zagrożeń ze strony osób znajdujących się po drugiej stronie. Tak naprawdę to my sami możemy stanowić dla siebie pewne zagrożenie.

Zbyt długi czas przebywania przed ekranem i dane osobowe

Aby tak nie było, należy nie spędzać przed ekranem zbyt wiele czasu. Będzie to miało bardzo negatywny wpływ zarówno na wzrok dziecka i nie tylko dziecka jak również na kształtowanie jego . postawy, na kręgosłup.

Wracając do aspektów bezpieczeństwa, należy tutaj wskazać na to, aby bezwzględnie i w bardzo zaawansowanym stopniu zadbać o swoje hasło, o wszelkie hasła do różnych kont. Tym razem nie dotyczy to tylko i wyłącznie dzieci, ale również i osób dorosłych, które także powinny zachować pewną ostrożność. Skoro mowa o nie ujawnianiu swoich danych osobowych oraz swoich haseł dostępowych, to jednocześnie też należy nikomu nie ujawniać danych swoich bliskich, swoich przyjaciół, ponieważ w rzeczywistości i takie przypadki już miały miejsce.

Komputer oczywiście powinien być odpowiednio zabezpieczony aktualnym i solidnym oprogramowaniem antywirusowym Stosując się do wszystkich podanych zasad, mamy znacznie większą pewność, że ani na dzieci, ani na osoby dorosłe w sieci nie będą czyhać różnego rodzaju niebezpieczeństwa. W rzeczywistości jednak dosyć sporo osób owe zasady nieraz łamie.

Next Post

Jak funkcjonuje internet i jakie wynikają z tego zagrożenia?

Funkcjonowanie internetu niesie ze sobą na tyle istotne korzyści, że istniejące zagrożenia nie mogą spowodować zaniechania tego korzystania. Jak jednak funkcjonuje internet i czym tak właściwie jest owa cyberprzestrzeń, w której de facto każdego dnia się poruszamy? Jeśli spojrzeć na definicję, to mamy tam do czynienia z pewną przestrzenią wirtualną, […]
bezpieczeństwo w sieci

You May Like

Subscribe US Now